Archiwum

Zespół Parków Krajobrazowych w Przemyślu i Zespół Szkół w Huwnikach wspólnie „sprzątają świat”.

czwartek, 23 październik 2014 14:54
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Zespół Parków Krajobrazowych w Przemyślu zorganizował w ramach XXI Akcji „Sprzątanie Świata- Polska 2014” kolejne spotkanie z młodzieżą szkolną. Tym razem do Akcji włączył się Zespół Szkół w Huwnikach- uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjaliści, a także przedszkolaki.

Dnia 10.10.2014 w miejscowości Huwniki, tym razem położonej na terenie Parku Krajobrazowego Pogórza Przemyskiego, odbyło się eko spotkanie w świetlicy wiejskiej, w którym wzięła udział młodzież oraz nauczyciele z Zespołu Szkół w Huwnikach. Ponadto swoją obecnością zaszczycił nas Wójt Gminy Fredropol oraz zaproszeni goście z Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie. Spotkanie miało na celu przybliżenie tematyki związanej z segregacją odpadów oraz skutkami palenia śmieci. Wszyscy uczestnicy obejrzeli film poświęcony temu problemowi.

Kolejnym etapem spotkania były konkursy z nagrodami. Jako pierwszy odbył się konkurs ekologiczny, który sprawdzał wiedzę młodzieży na temat segregacji odpadów, terminów ekologicznych oraz znaczenia rysunków informacyjnych zamieszczanych na opakowaniach po produktach (spożywczych, elektronicznych itp.). Następnie miał miejsce konkurs przyrodniczy, związany głównie ze światem roślin i zwierząt. Młodzież wykazała się dużą wiedzą o otaczającym nas świecie, a sala była pełna oklasków. Po wręczeniu nagród wszyscy uczestnicy spotkali się pod budynkiem Zespołu Szkół w Huwnikach, gdzie wręczone im zostały rękawiczki oraz worki. Po podzieleniu się na kilka grup przystąpiono do najważniejszego punktu spotkania- „Sprzątania Świata”. Najmłodsi z piosenką na ustach wyruszyli przed siebie.

Po zakończeniu Akcji i zbiorze wypełnionych worków, wybrano dziesięciu najlepszych „zbieraczy”, którzy otrzymali nagrody edukacyjne. Ostatnim punktem tego dnia był wspólny posiłek na placu szkolnym.

Ewelina Krupa
spec. d/s edukacji, turystyki i rekreacji
Zespół Parków Krajobrazowych w Przemyślu
 
 
Czytany 4372 razy
Zaloguj się, by skomentować