Archiwum

Ponad 5 tysięcy uczniów z Gminy Piaseczno wzięło udział w Sprzątaniu Świata!

poniedziałek, 27 październik 2014 13:40
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W tegorocznej akcji „Sprzątanie Świata – Polska 2014” koordynowanej przez Wydział Gospodarki Odpadami Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno wzięło udział ponad 5.500 uczniów z 20 piaseczyńskich szkół oraz dzieci z jednego przedszkola, które czynnie uczestniczyły w sprzątaniu takich terenów jak: park, lasy, place zabaw, tereny wokół szkół.


Oprócz akcji sprzątania, która odbyła się w piątek 19.09.2014r. w szkołach przeprowadzono pogadanki, apele, konkursy oraz zajęcia edukacyjne na temat ochrony środowiska pod hasłem tegorocznej kampanii „Turysto! Szanuj środowisko!”

 

Przedszkole nr 10, Piaseczno ul. Sierakowskiego 11


Na stronie Wydziału Gospodarki Odpadami  przeczytasz więcej o akcji: http://piaseczno.eu/index.php?&mnu=290&id=7260

Podjęte działania mają na celu promowanie odpowiedzialnej turystyki, kształtowanie świadomości eko logicznej, propagowanie i wskazywanie na możliwości wtórnego wykorzystania odpadów (recykling) oraz sposobu ich segregacji.

W jednej ze szkół biorącej udział w akcji przeprowadzony został konkurs pod nazwą „Czy warto segregować odpady?” przeznaczony dla uczniów z klas II-III.

Konkurs miał na celu:

- rozwijanie zainteresowań przyrodniczych oraz troski o przyrodę,

- poszerzenie wiedzy związanej z selektywną zbiórką odpadów,

- wzbogacenie wiedzy z różnych dziedzin nauki,

W ramach prowadzonych działań uczniowie wykonali prace plastyczne, które wraz  z plakatem tegorocznej akcji zostały umieszczone na szkolnych tablicach informacyjnych. Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez Gminę Piaseczno.
 
Jednocześnie z akcją „Sprzątanie świata – Polska 2014” przeprowadzona została również kampania informacyjna o systemie gospodarki odpadami pod nazwą „Segreguj śmieci! Bo warto”, dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. W ramach kampanii szkoły otrzymały materiały informacyjne o segregacji wraz z grą edukacyjną, pokazującą drogę odzysku (recyklingu) przedmiotów codziennego użytku. Gra umożliwia poznanie hierarchii postępowania z odpadami zgodnej z wymogami Unii Europejskiej. Pozwala również uzyskać informację o najlepszych dostępnych w Europie i w Polsce technikach recyklingu oraz o wartości materialnej niektórych surowców wtórnych zawartych w odpadach.Zdobyta wiedza przyczyni się do ograniczenia powstawania odpadów i jednocześnie wpłynie na ochronę naszego środowiska.

 Wydział Gospodarki Odpadami

 

Zebrano ponad 4 tony posegregowanych odpadów!

Gratulujemy!
Fundacja Nasza Ziemia


 

Czytany 4499 razy
Zaloguj się, by skomentować