Archiwum

Posprzątajmy grudziądzki brzeg Wisły

środa, 06 wrzesień 2017 09:01
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Zapraszamy na „Sprzątanie świata 2017”

Miejski Zakład Komunikacji oraz Centrum Edukacji Ekologicznej w Grudziądzu zapraszają do udziału w akcji „Sprzątanie świata 2017” - „Posprzątajmy grudziądzki brzeg Wisły”, która odbędzie się 9 września.

Już teraz zachęcamy do zbiórki plastikowych nakrętek w ramach konkursu „Zakręcona ekologia”. Aby wziąć w nim udział trzeba zebrać min. 1 kg nakrętek i dostarczyć do jednego z dwóch punktów: PSZOK-u (ul. Składowa 21, tel. 56 45 04 235) lub CEE (ul. Nad Torem 1, tel. 56 46 56 200) do 31 sierpnia. Regulamin konkursu dostępny jest na stronie: www.cee.grudziadz.pl w zakładce *Konkursy z nagrodami.

Program „Sprzątania świata”:

- godz. 9.00-11.00 - zbieranie śmieci nad brzegiem Wisły, obowiązują zapisy pod nr tel. 726 301 636, liczba miejsc ograniczona,

- godz. 12.00-16.00 - festyn ekologiczny na Błoniach Nadwiślańskich dla wszystkich mieszkańców Grudziądza, podczas którego odbędzie się także zbiórka elektrośmieci - pierwsze 100 osób otrzyma voucher na choinkę bożonarodzeniową bądź drzewko w donicy. Przeprowadzony zostanie również konkurs „Pełna miska”, który będzie polegał na zbiórce, jak największej ilości karmy puszkowanej dla zwierząt. Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest przyniesienie min. 1 kg karmy dla zwierząt. Regulamin dostępny na stronie internetowej CEE. Nagrodą główną jest voucher SODEXO o wartości 1000 zł. Zostaną rozstrzygnięte także konkursy: „Grudziądzki Przyjaciel Przyrody”, „Akcja z Centrum” oraz „Zakręcona ekologia”.

Ponadto na uczestników festynu czekać będzie mnóstwo atrakcji m.in. warsztaty ekologiczne; koncert Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej Lasów Państwowych z Technikum Leśnego w Tucholi, konkursy ekologiczne z nagrodami, pokazy ratownictwa wodno-lądowego w wykonaniu Państwowej Straży Pożarnej w Grudziądzu oraz Medsar, występ tancerzy brekdance „Lost Dreamers”, pokazy zawodników GKM, dmuchane miasteczko, NIEzwykły turniej piłkarski, pogadanki prowadzone przez pracowników Nadleśnictwa Jamy, prezentacja umiejętności psa policyjnego, degustacja potraw warzywno-owocowych, męskie strzyżenie w plenerze.

źródło: Grudziądz - oficjalny portal miejski

Czytany 833 razy
Zaloguj się, by skomentować