Archiwum

Cycling Recycling Bałtyk 2017

środa, 06 wrzesień 2017 09:50
Oceń ten artykuł
(1 głos)

"Cycling Recycling" - to jedna z najbardziej oryginalnych i znanych akcji edukacji ekologicznej w Polsce. Zeszłoroczna edycja otrzymała tytuł Eko-Inspiracja 2016 w kategorii Partnerstwo przyznany głosami internautów w ogólnopolskim plebiscycie organizowanym przez portal ekorynek.pl

W ramach akcji grupa wolontariuszy odwiedza wybrane miejscowości w Polsce, gdzie organizowane są zbiórki elektroodpadów i zużytych baterii oraz akcje informacyjne, konferencje prasowe i spotkania z mieszkańcami. Celem projektu jest popularyzacja ekologicznych i przyjaznych środowisku zachowań, takich właśnie jak "Cycling" - czyli jazda na rowerze oraz "Recycling" - czyli selektywna zbiórka odpadów i ich przetwarzanie.

W tym roku uczestnicy przemierzyli polskie wybrzeże Bałtyku, zachęcając turystów do troski o plaże i walki z zaśmieceniem naszego morza. Akcja wystartowała 31 lipca w Szczecinie, następne na trasie były : Świnoujście,  Kołobrzeg, Koszalin, Darłowo, Słupsk, Hel, Trójmiasto i Elbląg .Rowerowanie zakończyło się 12 sierpnia w Braniewie. 

Partnerami projektu są REMONDIS Electrorecycling Sp. z o.o., Electro-System Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S.A. i Jeronimo Martins Polska S.A.. Akcja "Cycling Recycling" jest na bieżąco relacjonowana na stronie www.cycling-recycling.eu oraz przez lokalne i ogólnopolskie media. Pomysłodawcą i liderem eko-peletonu jest znany ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski.

źródła : Cycling- recycling, Electro-system - Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego

 

 

Czytany 1493 razy
Zaloguj się, by skomentować

Więcej w tej kategorii: « JAK WŁĄCZYĆ SIĘ W AKCJĘ