Archiwum

„Sprzątanie świata 2017” we Włocławku

czwartek, 07 wrzesień 2017 10:07
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

 

 

We Włocławku rusza akcja „Sprzątanie Świata – Polska 2017”. Co ważne – w tym roku akcja przybrała nową formę i polega na zbieraniu surowców wtórnych z podziałem na makulaturę, plastiki (zakrętki, opakowania plastikowe) i opakowania szklane.

Przedszkolaki i uczniowie uczestniczą w akcji poprzez przekazywanie do swoich placówek zebranych odpadów w postaci surowców wtórnych. Mogą wziąć również udział w przeprowadzanych w tym czasie pogadankach i prelekcjach dotyczących właściwego postępowania ze śmieciami w domu, na ulicy, na spacerze czy podczas zabawy (pogadanki przeprowadzą pracownicy Włocławskiego Centrum Edukacji Ekologicznej po wcześniejszym uzgodnieniu terminów i tematów). 
 
Przedszkola i szkoły, które biorą udział w akcji, powinny gromadzić zbierane podczas akcji surowce w wyznaczonym miejscu na terenie placówki. Ich odbiór planowany jest we wtorki (5, 12, 19 i 26 września) oraz piątki (8, 15, 22 i 29 września).
 

We włocławskich przedszkolach i szkołach akcja potrwa do 28 września włącznie. Natomiast 29 września, od 10.00 do 12.00 w Centrum Kultury Browar B. odbędzie się impreza artystyczna połączona z podsumowaniem wyników akcji „Sprzątanie Świata” we Włocławku.

Podczas imprezy pracownicy Włocławskiego Centrum Edukacji Ekologicznej przeprowadzą konkursy związane z ekologią dla przedszkolaków i uczniów szkół. Swoje stoiska wystawowe i promocyjne zaprezentują tego dnia spółki miejskie.

 

źródło : Włocławek.info.pl  - portal informacyjny

Czytany 1066 razy
Zaloguj się, by skomentować